0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Одбележување 75 години од основањето на Сојузот на здруженија на пензионерите

Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија денеска организира настан за одбележување 75 години од основањето, на кој ќе се обрати претседателот на Владата Зоран Заев. Обраќање ќе има и министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, како и претседателката на Сојузот, Станка Трајкова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close