Општество

Одбележување на Светскиот ден на СИДА

По повод 1 декември - Светскиот ден на СИДА денеска Здружението за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ – „Заедно посилни“ организира низа активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close