ЕвропаЕвропа.Портал

Ограничен пристапот на хуманитарните организации и новинарите на полско-белоруската граница

Полскиот претседател Анджеј Дуда потпиша закон со кој се ограничува пристапот на хуманитарните организации и новинарите на границата со Белорусија, каде што се случува мигрантска криза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close