ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип за сторени 15 кривични дела „тешки кражби“, информира попладнево Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close