Дописници МКДКултура

Објавен конкурсот за 23. Меѓународен фестивал на карикатура и афоризам во Струмица

Центарот за култура од Струмица го објави конкурсот за 23. Меѓународен фестивал на карикатура и афоризам „Струмица 2022“, кој се одржува во рамки на Интернационалниот Струмички карневал на тема „Карневал-еротика“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close