0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Објавен извештај за наместени борби на олимпискиот турнир во бокс во Рио 2016

Олимпискиот и боксерскиот свет е шокиран по извештајот на канадскиот спортски адвокат Ричард Мекларен во кој се тврди дека на Олимписките игри одржани 2016 година во Рио де Женеиро бил наместен исходот на најмалку десет боксерски дуели

Back to top button
Close
Close