ОпштествоПолитика

Објавено второто дополнето издание на Прирачникот за локални избори 2021 година во нашата држава

Институт за демократија „Социетас Цивилис“ – Скопје (ИДСЦС) и Фондацијата Конрад Аденауер од Скопје го објавија второто дополнето издание на публикацијата „Прирачник за локални избори во Република Северна Македонија 2021 година – второ дополнето издание“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close