КултураКултура.Портал

Објавена стихозбирка „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови“ со 18 автори

„Млади поетски пера-Стиховите градат мостови“ е насловот на најновата тријазичната збирка поезија во која се поместени песни од автори на возраст од 16 до 35 години. Книгата е подготвена во рамки на истоимениот проект на Здружението за култура „КРИК 094“ Гостивар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close