КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Објавена поетската книга „Антарес“ од Матеј Фенер

Објавена е поетската книга „Антарес“ од младиот македонски поет Матеј Фенер во издание на „Бата прес“. Книгата е поделена на пет циклуси, а во секој циклус има по 16 песни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close