КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Објавена книгата „Мојот предизвик Охрид“ од Вера Стојчевска-Антиќ

Издавачката куќа „Матица македонска“ ја објави најновата книга на проф. д-р Вера Стојчевска-Антиќ - „Мојот предизвик Охрид“, во која авторката говори за нејзиниот долгогодишен афинитет кон Охрид, почнувајќи од својата двегодишна возраст, па сѐ до 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close