КултураКултура.Портал

Објавена збирката раскази „Два света“ од словенечката писателка Сузана Тратник

Издавачката куќа Готен ја објави збирката раскази „Два света“ од словенечката писателка Сузана Тратник. Преводот од словенечки јазик е на Дарко Јан Спасов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close