Општество

„Образованието од Климента до денес“

По повод „Св. Климент Охридски“ Универзитетот Гоце Делчев во Штип организира настан под наслов „Образованието од Климента до денес“ и ќе се одржи во Свечената сала на Стар ректорат со почеток од 11 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close