0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Обрадор предлага формирање Латиноамериканска унија, слична на ЕУ

Во овие времиња, CELAC може да стане главен инструмент за консолидирање на односите меѓу нациите на Латинска Америка и Карибите, рече Обрадор на отворањето на самитот во мексиканската престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close