Дописници СветЕвропа

Обновен мандатот на Европскиот центар за превенција и контрола на болести

Советот на ЕУ и Европскиот Парламент дадоа зелено светло за продолжување на мандатот на Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) во контекст на најголема светска здравствена криза, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close