0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Обид за убиство на јавен обвинител во Чегране, Гостиварско

Извршен обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство - Гостивар изутринава во 5:30 часот во село Чегране, гостиварско. Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close