0_Македонија.ПорталПолитика

Обезбедено е стабилно мнозинство, договорот со Алтернатива ќе стане дел од владината програма

Постигнатиот договор со „Алтернатива“ обезбеди стабилно мнозинство во Собранието и стабилна Влада. Ваквото мнозинство, според премиерот Зоран Заев, ќе работи на обезбедување контиунитет и успешен епилог на процесот за почеток на преговорите за членство во ЕУ и на остварување на приоритетите од владината програма која ќе биде надополнета со договорот постигнат со Алтернатива.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close