0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Обединетите Арапски Емирати ги забранија комерцијалните дронови кои може да се претворат во „машини за убивање“

Емиратите ги забранија беспилотните летала викендов, низ целата земја без исклучок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close