0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Обвинувањата меѓу Рускоска и Муареми штетно влијаат врз довербата во институциите, смета Спасовски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека  обвинувањата меѓу шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска и директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми влијаат врз губењето на доверба во институциите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close