БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Обвинителство на БиХ: Директорот на ОБА ја прислушкувал главната обвинителка

Обвинителството на Босна и Херцеговина соопшти дека добило две кривични пријави против директорот на Агенцијата за разузнавање и безбедност (ОБА) на БиХ, Осман Мехмедагиќ, за повеќе кривични дела, вклучувајќи злоупотреба на функцијата, попречување на работата на судството и уцени.

Back to top button
Close
Close