0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинителство: Истрага против две лица од Пакистан и двајца малолетници од Авганистан

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување истрага против две полнолетни лица од Пакистан и двајца малолетници од Авганистан. Осомничените се изведени пред судија на претходна постапка кој го прифати предлогот на Обвинителството и на сите осомничени со решение им определи притвор во траење од 30 дена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close