0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Обвинителството ги проверува наводите на ВМРО-ДПМНЕ за полициски закани на денот на изборите

Во однос на информациите изнесени од ВМРО-ДПМНЕ дека полицајци, началници и функционери во Прилеп се организирале за да заплашуваат политички противници на денот на изборите, од Обвинителството велат дека се проверуваат наводите.

Back to top button
Close
Close