СветСвет.Слајдер

Обвинителството во Охајо поднесе тужба против Фејсбук од 100 милијарди долари

Обвинителите од Охајо поднесоа тужба против Фејсбук, неодамна преименуван во Мета, поради неговите алгоритми за работа со деца, објави Волстрит џурнал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close