БалканДописници Свет

Обвинителството во Каваја покрена истрага за убиство, за руските туристи кои беа пронајдени мртви во хотелска сауна

Обвинителството во соопштението додава дека ги оценува доказите и исказите на сведоците, работи на завршување на истрагата што е можно поскоро и бара да се почитува доверливоста на истрагата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close