0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинетиот агент за недвижности сè уште на слобода, судот чека „комплетирање“ на медицинската документација

Десет дена по рочиштето на кое судот определи мерка притвор за агентот за недвижности во случајот со измамата при купопродажба на станови која ја обелодени МИА, од обвинетиот, кој пред една недела до судот доставил медицинска документација за „оправдано отсуство“, од Кривичен бараат да ја комплетира истата.

Back to top button
Close
Close