ХроникаХроника.Портал

Обвинение против три лица за пронајдено поголемо количество марихуана во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против три лица, двајца македонски и еден албански државјанин, за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ согласно член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close