ОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинение за родосквернавење против 18-годишник од село Сенокос

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 18-годишен жител на селото Сенокос, општина Врапчиште, кој се товари дека сторил кривично дело „родосквернавење“ од член 194 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик, соопшти ОЈО Гостивар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close