БалканСвет.Слајдер

Н1: Додик не се откажува и планира да ги преземе војската, судството и царината

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска соопшти дека до Парламентот на Република Српска (РС), и покрај сите притисоци, наскоро ќе испрати закони со кои на ентитетот би се пренесле клучни овластувања од државата БиХ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close