Балкан

Нуредин Небати е нов министер за финансии на Турција

Нуредин Небати е назначен за министер за финансии на Турција на местото на Лутфи Елван, кој побара да биде ослободен од функцијата, јавија турските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close