0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нуредини: Со посветена примена на конвенциите ќе се делува на биолошката загуба, климатските промени и загадувањето

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска присуствуваше на состанокот на високото ниво на Конференцијата на земјите страни (КОПС) на Базелска, Ротердамска и Стокхолмска конвенција, тесно поврзан со меѓународниот состанок за животна средина Стокхолм +50, информираат од Министерството за животна средина и просторно планирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close