0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Нуредини: Очекувам наскоро да биде одобрен заемот од ЕБОР за изградба на локални депонии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини очекува наскоро да биде одобрен заемот од ЕБОР за изградба на локални депонии во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close