Политика

Нуредини оствари средба со градоначалниците на Југозападниот и Пелагонискиот плански регион

Министерот за животна средина и и просторно планирање, Насер Нуредини денеска оствари средба со градоначалниците на Југозападниот и Пелагонискиот плански регион, со цел споделување на идните активности за воспоставување на системот за управување со отпад за овие региони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close