0_Македонија.ПорталПолитика

Нуредини: Напредокот во животната средина е евидентен

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини при обраќањето на деветата Министерска конференција за животна средина за Европа, што од 5-ти до 7-ми октомври се одржува во Никозија во Кипар,  ја истакната важноста на поддршката од ОН и UNECE во напорите за подигање на еколошките стандарди и усогласување со меѓународните договори и обврски, земајќи ги предвид националните околности и специфичните потреби на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close