0_Web_Насловна-слајдерБалканДописници СветМакедонија.СлајдерМКДПолитика

Нуредини: Енергетското прашање е регионално прашање и сакаме да бидеме дел од решението

Делфи, 7 април 2022 (МИА) – Енергетското прашање е регионално прашање и ние сакаме да сме дел од решението, истакна министерот за животна средина и просторно планирање на Северна Македонија Насер Нуредини за време на неговото учество на Делфи економскиот форум во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close