ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Нургалиев: Русија има тешкотии, па и грешки во војната во Украина, но останува непоколеблива

И покрај тешкотиите, специјалната воена операција ќе биде завршена, изјави Нургалиев. Тој потенцираше дека операцијата ќе биде приведена кон крај и покрај испораките на оружје од Западот за Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close