СветСвет.Слајдер

Нуланд: Бајден со Шолц ќе разговара за Северен тек 2 и за Украина

Американскиот претседател Џо Бајден има намера да разговара за „Северен тек 2“ со германскиот канцелар Олаф Шолц во контекст на ситуацијата околу Украина. Ова го соопшти американската државна потсекретарка за политички прашања Викторија Нуланд во говорот пред Комитетот за надворешни односи на Сенатот за време на сослушувањето за односите Вашингтон-Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close