ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Нуклеарните централи сочинуваат една четвртина од производството на електрична енергија во ЕУ

Нуклеарната енергија во ЕУ се произведува во 13 земји-членки, а најголем производител е Франција, која од реакторите покрива повеќе од половина од вкупното производство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close