Посетете ја новата веб страна на МИА
АБНА

НСИ: Бизнис-климата во Бугарија во ноември подобрена за 3,5 поени на месечно ниво

Составниот индикатор „бизнис-клима во индустријата“ се зголеми за 0,8 поени, што се должи на поповолните оценки и очекувања на индустриските претприемачи за деловната состојба на претпријатијата. Во ноември составниот показател „бизнис-клима во градежништвото“ се зголеми за 2,2 поени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close