Дописници МКДКултураКултура.Портал

„Ноќ на вистината“ на Театарот „Темплум“ од Скопје вечерва на „Ускана фест“ во Кичево

Во рамки на програмата на првиот„ Ускана фест“ во Центарот за култура во Киче вечерва од 19:30 часот ќе биде одиграна претставата „Ноќ на вистината“ во изведба на театарот„ Темплум“ од Скопје, во режија на Афердита Нухији.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close