0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоРепортажа

Ноќно планинарење со хуманитарна цел во Кавадаречко

Педесетина планинари од различни возрасти реализираа ноќно планинарење со хуманитарна цел до кавадаречката месност „Катунишки камен“. МИА беше дел од овој несекојдневен настан. Пред нас, зад нас, тука некаде помеѓу, постојано чекореа со нас љубовта кон другите и љубовта кон природата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close