ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ноќните клубови во Франција ќе бидат затворени еден месец во обид да се спречи ширење на коронавирусот

Ноќните клубови во Франција ќе бидат затворени од петок - четири недели, во обид да се спротивставиме на порастот на случаи на заразени со Ковид-19 особено кај младите луѓе, изјави премиерот Жан Катекс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close