Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Носителот на советничката листа на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата, Дејан Проданоски ја побара поддршката од прилепчани за реални проекти

На денешната прес-конференција во центарот на градот пред општинската зграда, претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на кандидатите за советници на Прилеп, Дејан Проданоски, рече дека заедно со кандидатот за градоначалник, Борче Јовчески, во изборниот процес ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата влегуваат со реална и остварлива програма, со конкретни проекти и решенија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close