0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информацииСостојба на патиштата

Нормализиран сообраќајот во двата правци на патот Гостивар – Стража

Сообраќајот на патниот правец А2 Гостивар - Стража, кај каменоломите, е нормализиран во двата правци од 12:50 часот. Како што претходно информираа од АМСМ, сообраќајот на овој патен правец беше во прекин од 12:30 часот, поради сообраќајна несреќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close