ЕвропаСвет.Слајдер

Нормализиран воздушниот сообраќај на Ла Палма по ерупцијата на вулканот

Аеродромот на шпанскиот остров Ла Палма денеска е повторно отворен, а на некои граѓани кои беа евакуирани порано, властите им дозволија да се вратат во своите домови и да ги земат своите работи една недела по ерупцијата на вулканот Кумбре Вијеха.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close