Општински вестиСкопје

Нормализирано водоснабдувањето на Љуботенски пат

Дефектот на улица 1559 број 38 Љуботенски Пат е саниран, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 27 ноември 2021 (МИА) – Дефектот на улица 1559 број 38 Љуботенски пат е саниран, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Дополнуваат дека водоснабдувањето е нормализирано во 18:30 часот. ар/нд/

Back to top button
Close
Close