Општински вестиСкопје

Нормализирано водоснабдувањето на улица „Свети Наум Охридски“

Дефектот на улица „Свети Наум Охридски“ над Црквата Света Петка е саниран, известуваат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 27 ноември 2021 (МИА) – Дефектот на улица „Свети Наум Охридски“ над Црквата Света Петка е саниран, известуваат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Дополнуваат дека водоснабдувањето е нормализирано во 16:50 часот. ар/нд/

Таг
Back to top button
Close
Close