0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Шест фудбалски федерации од северот на Европа изразија противење на намерата на ФИФА на секои две години да организира Светско првенство во фудбал, порачувајќи и оти „со таква радикална одлука не треба да избрзува“

Back to top button
Close
Close