СветСвет.Портал

Норвешка полиција: Убиецот на петмината со лак и стрела користел и убодно оружје

Норвешката полиција соопшти дека данскиот државјанин, кој минатата недела уби пет лица, а повреди тројца, при нападот, покрај лак и стрела, користел и „убодно оружје“.

Back to top button
Close
Close