0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Норвешка вети една милијарда евра за поддршка на Украина

Норвешка вети дека ќе обезбеди финансиска поддршка од 1 милијарда евра за Украина за да ја зајакне нејзината одбрана, да им помогне на сиромашните и да помогне во обновата по руската инвазија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close