0_Спорт.ПорталОпштински вестиОстанатоСкопјеСпорт

Нов спортски компекс во Љубанци, општина Бутел

Во селото Љубанци во Општина Бутел од денеска е отворен нов спортски комплекс. Како што истакна градоначалникот на Бутел Дарко Костовски, станува збор за целосно комплетирано и оформено спортско игралиште со трибини и нова ограда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close