Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Нов рекорд на затворени паралелки во Франција поради Ковид-19

На крајот на оваа недела во Франција е забележан нов рекорд на затворени паралелки. Министерството за образование соопшти дека се затворени 21.049 паралелки, јави дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close